FFM-ja pranon kërkesën e kuqezinjëve, Shkëndija ndaj Vardarit do të luaj të dielën

FFM-ja pranon kërkesën e kuqezinjëve, Shkëndija ndaj Vardarit do të luaj të dielën

Sport February 27, 2024 - 18:25

Shkëndija dhe Vardari do të luajnë zyrtarisht të dielën. Vendimi ka ardhur nga Federata e futbollit të Maqedonisë së Veriut dhe është e konfirmuar edhe nga ana e klubit tetovar.

Kuqezinjtë kanë njoftuar se FFM ka pranuar kërkesën e tyre që duelin ndaj Vardarit ta luajnë të dielën.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 14:00, teksa ky vendim dëshirat e tifozëve kuqezi të cilët gjithashtu kërkuan që ndeshja të luhet të dielën dhe jo të shtunën. 

Nga tabori tetovar kanë falenderuar Federatën e futbollit për bashkëpunimin dhe marrëveshjen pozitive në këtë çeshtje.