Interi fiton thellë në udhëtim te Lecce

Interi fiton thellë në udhëtim te Lecce

Sport February 25, 2024 - 19:58

Interi ka arritur të fitojë me rezultat të thellë në udhëtim te Lecce, për xhiron e 25-të në Seria A.

Ndeshja përfundoi me rezultat 4-0 në stadiumin “Via del Mare”.

Golat u shënuan nga Lautaro Martinez (15’, 56’), Frattesi (54’) dhe De Vrij (67’).

Me këtë fitore Interi vazhdon në krye të tabelës me 66 pikë, kurse i 14-ti me 24 sosh. /Zëri