Man Utd fiton me rezultat të ngushtë në udhëtim te Aston Villa

Man Utd fiton me rezultat të ngushtë në udhëtim te Aston Villa

Sport February 11, 2024 - 19:31

Manchester Unitedi ka fituar me rezultat të ngushtë ndaj Aston Villas në udhëtim në kuadër të xhiros së 24-të në Premierligë.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-2 në stadiumin “Villa Park”.

Fillimisht ishte Man Utd që kaloi në epërsi përmes Hojlundit në minutën e 17’, mirëpo Aston Villa arritit ta barazoi rezultatin për Diazit në minutën e 67’.

Megjithatë, Man Utd nuk u dorëzua dhe shënoi përmes McTominayt 86’.

Kësisoj, Aston Villa mbetet në vendin e pestë me 46 pikë, kurse Man Utd është i gjashti me 41 sosh. /Zëri