Notat e lojtarëve: West Ham 0-6 Arsenal, Saka më i miri

Notat e lojtarëve: West Ham 0-6 Arsenal, Saka më i miri

Sport February 11, 2024 - 17:54

Arsenali arriti të fitojë me rezultat të thellë 6-0 ndaj West Hamit në udhëtim.

Golat u shënuan nga Saliba (32’), Saka (41’, 63’), Magalhaes (44’), Trossard (45+2’) dhe Rice 65’).

Në këtë ndeshje më i miri ishte Saka që u vlerësua me notën 9.7, i ndjekur nga Rice 9.4 e Odegaardi 9.3.

Ndërsa më i dobëti i ndeshjes ishte Aguerd 5.6. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve: 

West Ham:

Image

Arsenal:

Image