Ancelotti lë të kuptohet se Real Madridi s’ka nevojë për Mbappen

Ancelotti lë të kuptohet se Real Madridi s’ka nevojë për Mbappen

Sport February 11, 2024 - 17:24

Carlo Ancelotti ka lënë të kuptohet se Real Madridi mund të mos ketë nevojë të nënshkruajë Kylian Mbappen, mes lidhjeve të furishme me superyllin e Paris Saint-Germainit.

Pasi pa që skuadra e tij mundi Gironan e vendit të dytë 4-0 të shtunën, Ancelotti u pyet për mundësinë e transferimit të Mbappes në “Santiago Bernabeu” në fund të sezonit në një transferim të lirë. 

Reali ka qenë vazhdimisht i lidhur me fituesin e Kupës së Botës dhe raportet kanë sugjeruar më parë se Mbappe tashmë ka vendosur të bëjë lëvizjen në Spanjë.

Ancelotti tha në një konferencë për shtyp: “Ju vazhdoni të pyesni për një lojtar që luan për një ekip tjetër”.

Ai shtoi: “Ne tashmë kemi lojtarët më të mirë në botë këtu. Sipas renditjes: Vini Jr i pari, Bellingham i dyti, Rodrygo i treti. Pastaj Kroos, Valverde, Camavinga...”.

Mbappe ka qenë në formë vërtet të lavdishme këtë sezon dhe ka shënuar 30 gola dhe ka dhënë shtatë asistime në 29 ndeshje në të gjitha garat. /Zëri