Arsenali me rezultat të ngushtë fiton ndaj Wolvesit

Arsenali me rezultat të ngushtë fiton ndaj Wolvesit

Sport December 02, 2023 - 18:03

 Arsenali ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë ndaj Wolvesit në kuadër të xhiros së 13-të në Premierligë.

Ndeshja u zhvilluar në stadiumin “Emirates”, teksa përfundoi me rezultatin 2-1.

Golat për Arsenalin i shënuan Saka dhe Odegaardi, kurse për Wolvesin realizoi Cunha.
Pas kësaj fitore, Arsenali vazhdon lidershipin me 33 pikë, i ndjekur nga Man City që ka 29.

Ndërsa, Wolvesi mbetet në vendin e 13-të me 15-të sosh. /Zëri