Presidenti i federatës serbe i frikësohet shortit: Shqipëria? Mos e bëj zot

Presidenti i federatës serbe i frikësohet shortit: Shqipëria? Mos e bëj zot

Sport November 26, 2023 - 19:18

Më 2 dhjetor, me fillim nga ora 18:00 do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian “EURO 2024”.

Kombëtarja e Shqipërisë do të njoftohet me kundërshtaret e saj, në mesin e tyre mund të jetë edhe Serbia.

E lidhur me shortin ka folur, kryetari i Federatës të Futbollit të Serbisë, Dragan Gjajiq.

Ai tha se i frikësohet një shorti të mundshëm me kombëtaren shqiptare.

“Janë të gjithë të vështirë, për shembull Rumania. Mos e bëj zot Shqipëria”, tha ai.

“Të gjithë kemi të drejtë për të dëshiruar. Por, dëshirat janë një gjë, e realiteti gjë tjetër. Kë do që e përcakton shorti do të jetë kundërshtar i vështirë. Nuk mund të them tani që vetëm mos ta kemi Gjermaninë, Spanjën, Francën”, ka thënë Gjajiq për mediumin serb “sportal” përcjell Klankosova.tv

Skuadra e Sylvinhos u kualifikua si e para në grupin E me 15 pikë, duke lënë prapa Çekinë dhe Poloninë.