“Qetësohuni lepuj, jam këtu për të rregulluar fatin tuaj”, Ballist Morina ka një mesazh për serbët para Euro 2024

“Qetësohuni lepuj, jam këtu për të rregulluar fatin tuaj”, Ballist Morina ka një mesazh për serbët para Euro 2024

Sport November 22, 2023 - 16:18

Më 14 tetor 2014, Ismail “Ballist” Morina lëshoi dronin e famshëm në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë të luajtur në Beograd, duke shkaktuar trazira dhe ndërprerje të ndeshjes.

Pasi u arratis nga Beogradi, ai u mburr me arritjen e tij dhe tani vendosi të provokojë sërish futbollistët dhe tifozët serbë.

Këtë herë ai e ka bërë në profilin zyrtar të UEFA-s në Instagram, ku ka shkruar dy fjali provokuese dhe kështu ka shkaktuar zemërimin e tifozëve të Përfaqësueses Serbe.

“Qetësohuni lepuj, unë jam këtu për të rregulluar fatin tuaj, mos u shqetësoni. Shihemi në fazën eliminatore”, ka shkruar Morina në postimin e UEFA-s.

Vetë kuksiani Morina është arrestuar disa herë dhe është vënë në arrest shtëpiak nga vendet fqinje dhe vet shteti shqiptar.

Ndryshe, Shqipëria është në vazon e dytë përpara shortit të grupeve për Euro 2024, ndërsa Serbia në vazon e katërt, ndaj është i mundur një duel mes dy vendeve në fazën e grupeve.

Image