Notat e lojtarëve: Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe, Kapiteni Gjimshiti më i vlerësuari

Notat e lojtarëve: Shqipëri 0-0 Ishujt Faroe, Kapiteni Gjimshiti më i vlerësuari

Sport November 20, 2023 - 23:17

Shqipëria ka barazuar ndaj Ishujve Faroe, në kuadër të ndeshjes së fundit të ciklit kualifikues të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Air Albania” përfundoi me rezultat 0-0.

Skuadrat patën raste shënimi mirëpo pa konkretizim të golit.

Lojtari më i mirë për Shqipërinë doli të jetë Berat Gjimshiti që u vlerësua me notën 7.6, ndërsa pas tij u vlerësuan me notën 7.3 Ivan Balliu dhe Kristjan Asllani.

Kësisoj, Shqipëria e mbyll grupin si lider me 15 pikë, aq sa ka edhe Republika Çeke në vendin e dytë, që gjithashtu ka siguruar kualifikimin. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve: 

Shqipëria:

Image

Ishujt Faroe: 

Image