Me dhimbje të mëdha dhe lot në sy Gavi lëshoi fushën, lëndimi tij mund të jetë serioz

Me dhimbje të mëdha dhe lot në sy Gavi lëshoi fushën, lëndimi tij mund të jetë serioz

Sport November 19, 2023 - 23:43

Futbollisti i Barcelonës dhe Spanjës, 19-vjeçari Gavi, ka pësuar lëndim në xhiron e fundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian ku Spanja fitoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë.

Gavi po përgatitej të merrte një top të lartë dhe në një moment ndaloi për shkak të dhimbjes në gjurin e djathtë.

Bëhet fjalë për një dëmtim që erdhi pa në duel me ndonjë nga kundërshtarët.

Mesfushori i ri u largua nga fusha i përlotur me dhimbje nga fusha që në minutën e 22-ë.

Nëse konfirmohet këputja e ligamentit të kryqëzuar në gjurin e tij të djathtë, Gavi do t’i thoshte lamtumirë sezonit dhe me shumë gjasa edhe Euro 2024, po ashtu edhe Lojërave Olimpike, dy evente që mbahen në verën e ardhshme në të cilat lojtari i Barcelonës mund të ishte pjesë e Spanjës.