Modriqi lidhet me një transferim tel Inter Miami në janar

Modriqi lidhet me një transferim tel Inter Miami në janar

Sport September 24, 2023 - 17:55

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq është lidhur me një transferim shokues te Inter Miami.

Më pak se një vit të mbetur nga kontrata e tij aktuale me skuadrën e Carlo Ancelottit, 38-vjeçari është lidhur me një transferim që do ta shihte atë të luante përkrah ish-lojtarit të Barcelonës, Lionel Messi.

Sipas raportimeve të “The Dubrovnik Times”, bashkëpronari David Beckham e ka promovuar kroatin si një shtesë të mundshme, duke pasur parasysh kohën e tij të kufizuar të lojës për Los Blancos deri më tani këtë sezon.

Pyetja më e madhe për Inter Miami  është nëse kufiri i pagës së tyre do ta lejonte apo jo Modriqi të bashkohej me klubin. 

Messi, Jordi Alba dhe Sergio Busquets të gjithë kaluan nga shteti së fundmi dhe skuadra e Gerardo Martinos është lidhur gjithashtu me një sulm për Luis Suarezin. /Zeri.info