Formacionet zyrtare të tri ndeshjeve të Superligës

Formacionet zyrtare të tri ndeshjeve të Superligës

Sport September 24, 2023 - 14:42

Janë publikuar formacionet zyrtare të tri ndeshjeve të Superligës në kuadër të xhiros së gjashtë.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani, do të sfidohet nga Malisheva në Therandë.

Therandasit janë të dytit në tabelë me 10 pikë, tri më pak se lideri, Llapi. 

Ndërsa, Malisheva është e treta me nëntë pikë.

Derbi i kësaj jave do të zhvillohet në Gjilan, mes Dritës dhe Prishtinës.
Gjilanasit kanë grumbulluar gjashtë pikë deri më tani dhe janë në pozitën e pestë, kurse kryeqytetasit janë një pozitë më lartë me tri pikë më shumë.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet në Prizren, me Lirinë që pret Feronikelin ’74.

Prizrenasit renditen në pozitën e gjashtë në tabelë me gjashtë pikë, kurse skuadra nga Drenasi është e parafundit (9) me tri pikë.

Të tri ndeshjet do të luhen nga ora 15:00, kurse tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Halili, Dellova, Potoku, Zyba, Limaj, Hamidi, Gripshi, Kryeziu, Berisha.

Malisheva: Gashi, Pira, Lichina, Kryeziu, Prekazi, Vitija, Mustafa, Brruti, Hazrollaj, Hoti, Nyaveydi.

Drita: Smakiqi, Broja, Krasniqi, Salihu, Vitija, Ajzeraj, Baftiu, Jashari, Bl. Krasniqi, Thaqi, Prapashtica.

Prishtina:Nika, Islami, Hyseni, Kryeziu, Krasniqi, MujA, Sinani, Bytyqi, Useini, Pefqeli, Blesa.

Liria: pas pak

Feronikeli ‘75: pas pak