Portieri i Lazios krahasohet me Haalandin pasi shënoi në Champions

Portieri i Lazios krahasohet me Haalandin pasi shënoi në Champions

Sport September 20, 2023 - 10:30
Lajmet e fundit nga Sporti

Portieri i Lazios, Ivan Provedeli, është krahasuar me makinën e golit të Manchester Cityt, Erling Haalandin, pas golit të barazimit kundër Atletico Madridit.

Ish-trajneri i Real Madridit dhe Anglisë, Fabio Capello, e ka krahasuar portierin e Lazios, Provedelin, me Haalandin, pas goditjes së tij me kokë në minutën e fundit kundër Atletico Madridit në Ligën e Kampionëve.

Ai tha: “Provedeli e shpëtoi ndeshjen me një pritje të madhe dhe më pas në fund barazoi”.

“Sonte pashë një Simeone, i cili nuk e vendosi kamionin para portës, sa herë që Atletico Madridi e kishte topin në këmbët e tij ai e niste përsëri. Dukej si Haalandi me mënyrën sesi e drejtonte topin me kokë”.

Skuadra e Diego Simeones hapi rezultatin në minutën e 29-të me anë të Pablo Barrios dhe dukej sikur do të siguronte të tre pikët. Mirëpo, në minutën e 95-të topi i ra Luis Albertos në krahun e majtë, para se mesfushori të përkulej në krosimin e tij dhe të gjente kokën e portierit të Lazios në zonën e rreptësisë.

Image

Duke folur për “Mediaset” pas ndeshjes, Provedeli foli për ndjenjën se u bë portieri i dytë që shënon nga loja e hapur në Ligën e Kampionëve. Ai tha: “Është një ndjenjë e mrekullueshme dhe ende nuk jam pajtuar me të. Gjëja më e vështirë ishte shmangia e shuplakave në fund, për fat të mirë Luis Alberto e goditi atje”.

“Ndihem më shumë kur bëj një pritje, nuk jam mësuar. Por do ta kuptoj, jam i lumtur për pikën dhe më vjen keq që goli erdhi në minutën e fundit, e merituam më shpejt. Tani le të mendojmë për ligën, ku shënuam shumë pak pikë”.

Siç përmendi portieri, fokusi i tij dhe i skuadrave tani do të zhvendoset në aksionin e Serisë A, me vendin e 15-të Lazio që do të presë Monzën të shtunën në mbrëmje, ndërsa ata kërkojnë të trajtojnë formën e tyre të dobët në ligë. /Zeri.info