Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ballkani dhe Prishtina - Liria

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ballkani dhe Prishtina - Liria

Sport September 17, 2023 - 14:22

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy ndeshjeve për javën e pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Kampioni në fuqi, Ballkani, do të luajë në udhëtim ndaj Dukagjinit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “18 Qershori”, me fillim prej orës 15:00.

Ballkani është i treti në tabelë me nëntë pikë, kurse Dukagjini i parafundit me dy sosh.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet në Hajvali, mes Prishtinës dhe Lirisë.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Dukagjini: Haxhihamza, Basriu, Hugo, Dallku, Neziri, Shabani, Feka, Morina, Zulfiji, Mërlaku, Çyrbja.

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Halili, Jashanica, Trashi, Kuc, Zyba, Tolaj, Gripshi, Ramadani, Berisha.

Prishtina: Nka, Bytyqi, Useini, Sinani, Muja, Islami, Krasniqi, Pefqeli, Kryeziu, Hyseni, Blesa.

Liria: Pas pak