Tensionet në veri të Kosovës, tifozët e skuadrës shqiptare: Mitrovica është Shqipëri

Tensionet në veri të Kosovës, tifozët e skuadrës shqiptare: Mitrovica është Shqipëri

Sport June 02, 2023 - 09:58
Lajmet e fundit nga Sporti

Tensionet në veri të Kosovës kanë qenë kryelajmi i ditëve të fundit.

Përplasjet mes huliganëve serbë dhe policisë e KFOR-it kanë futur në “siklet” Evropën dhe SHBA-në, teksa një mbështetje vjen për shqiptarët e Kosovës nga finalja e Kupës së Shqipërisë.

Në ndeshjen mes Tiranës 0-1 Egnatias, tifozët rrogozhinas shpalosën një pankartë në mbështetje të Kosovës. Në këtë pankartë shkruhej “Mitrovica është Shqipëri” dhe “UÇK”.