Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit [video]

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit [video]

Sport June 01, 2023 - 10:55

Trajneri i Romës, Jose Mourinho priti gjyqtarin Anthony Taylor në pjesën e tunelit të stadiumit Puskas Arena në Budapest dhe ofendoi vazhdimisht anglezin pas vendimeve kontroverse.

“Special One” ishte i acaruar gjatë intervistës së tij pas ndeshjes pas humbjes kundër Sevillas në penallti në finalen e Ligës së Evropës të mërkurën mbrëma.

Mou deklaroi fillimisht se Taylor ‘dukej spanjoll’ dhe renditi vendimet që e bënë atë të pakënaqur gjatë lojës.

Megjithatë, nuk ishte fundi i historisë pasi trajneri i Giallorossëve priti Taylor në parkingun e makinave të stadiumit dhe vazhdoi ta ofendonte.

“Ju jeni një i pafytyrë”, u dëgjua duke bërtitur Mourinho në një video të publikuar nga Sportitalia.

Ai gjithashtu tha diçka në italisht: “As ju ënuk thatë se nuk ishte, as ju”, ndërsa vazhdoi me fjalë të ndyta dhe e quajti edhe “budalla”.

Ai ndoshta po fliste me kryetarin e Komitetit të Arbitrave të UEFA-s, Roberto Rosetti, për një penallti të mohuar ndaj Giallorossëve në pjesën e dytë. /telegrafi