Odegaardi: Arsenali, aspak i lumtur me fundin e Premierligës

Odegaardi: Arsenali, aspak i lumtur me fundin e Premierligës

Sport May 28, 2023 - 16:24
Lajmet e fundit nga Sporti

Odegaard: Arsenali aspak i lumtur me fundin e Premierligës

Martin Odegaard zbuloi se lojtarët e Arsenalit ndjejnë “dhimbje dhe zhgënjim” teksa reflektojnë për dhënien e titullit të Premierligës ndaj Manchester Cityt.

Pas një periudhe prej dy fitoresh në tetë ndeshje, Arsenali pa që titulli i Premierligës të kaloi nga duart e tyre dhe në duart e Manchester Cityt. Disa kanë sugjeruar se Arsenali mund të krenohet me faktin se askush nuk e priste që ata të sfidonin për titullin në fillim të sezonit, megjithatë kapiteni Odegaardi ka pohuar se lojtarët e Arsenalit nuk janë të kënaqur me mënyrën se si u zhvillua ndeshja.

Në shënimet e tij programore përpara ndeshjes së fundit të sezonit të Arsenalit, Odegaardi tha: “Ne nuk jemi aspak të kënaqur me fundin e sezonit. Kur zhgënjimi të largohet dhe me pak kohë, mendoj ne do të shikojmë prapa në këtë sezon dhe do të jemi krenarë, por tani është dhimbje dhe zhgënjim”

“Me pozitën në të cilën kemi qenë gjatë gjithë sezonit, nuk jemi të kënaqur me vendin e dytë. Edhe pse është një arritje e mirë dhe ndoshta të gjithë do ta kishin marrë atë para sezonit, ne donim ta fitonim atë kur u futëm në atë pozicion. Është një shenjë e mirë që jemi të zhgënjyer dhe mendoj se duhet të jemi”.

Odegaardi ka qenë në formë të mirë këtë sezon. Kapiteni i Arsenalit ka shënuar ose asistuar në 22 gola këtë sezon, një nivel i lartë në të dyja statistikat për dy sezonet e tij të plota në klub. Pavarësisht një paraqitjeje shumë të fortë për pjesën më të madhe të sezonit, forma e Arsenalit në vazhdim ka qenë veçanërisht e dobët dhe ka rezultuar që ata të jenë tetë pikë larg Cityt në javën e fundit të sezonit. /Zeri.info