Zyrtare: Mats Hummels vazhdon kontratën me Dortmundin

Zyrtare: Mats Hummels vazhdon kontratën me Dortmundin

Sport May 24, 2023 - 14:53
Lajmet e fundit nga Sporti

Borussia Dortmund ka njoftuar se mbrojtësi Mats Hummels ka vazhduar kontratën e tij me klubin.

Ishte vetë klubi gjerman që konfirmoi lajmin përmes një komunikate zyrtare në faqen e tyre.

“Borussia Dortmund dhe mbrojtësi Mats Hummels ranë dakord të mërkurën në mëngjes për të vazhduar kontratën e tyre, e cila skadon më 30 qershor, për një vit tjetër”, thuhet në komunikatën e klubit, përcjell Zeri.info.

“Jam shumë i lumtur që Mats Hummels do të qëndrojë te Borussia Dortmund edhe për një vit. Ai identifikohet shumë me klubin tonë. BVB dhe Mats thjesht i përkasin njëri-tjetrit”, ka thënë CEO i klubit, Hans-Joachim Watzke. /Zeri.info