Premierliga refuzon ofertën e madhe të Netflixit

Premierliga refuzon ofertën e madhe të Netflixit

Sport March 31, 2023 - 12:54
Lajmet e fundit nga Sporti

Premierliga thuhet se ka refuzuar një ofertë për të krijuar një seri dokumentarësh të stilit, Drive to Survive në Netflix.

Bisedimet u zhvilluan midis Box To Box Films dhe Premierligës për një seri të mundshme prapa skenave në divizionin më të lartë të Anglisë.

Sipas “The Athletic”, negociatat mes dy palëve nuk kanë arritur të realizohen dhe nuk do të bëhet një seri e tillë.

Seriali dokumentar do t’i ngjante shumë shfaqjes së suksesshme të Netflixit Formula 1: Drive to Survive, i cili paraqet jetën e pistave dhe jashtë pistës së shoferëve të përfshirë në këtë sport.

Në mënyrë të ngjashme, ky serial dokumentar do të ishte fokusuar në punën e Premierligës, duke përfshirë intervista me lojtarë dhe zyrtarë të lartë.

“The Times” raporton se marrëveshja do të kishte qenë me vlerë pesë milionë funte në sezon për klubet e Premierligës.

Box to Box ka prodhuar disa filma dokumentarë sportivë, duke përfshirë dokumentarin e ish-kapiterit të Liverpoolit, Steven Gerardit, Make us Dream, seritë The Kings - duke shfaqur dominimin e Roberto Duranit, Marvelous Marvin Haglerit, Make or Break, i cili pasoi superyjet e tenisit gjatë gjithë slamit të madh dhe shumë të tjera. /Zeri.info