Ka ndërruar jetë në moshën 15-vjeçare futbollisti 2 Korrikut, Leonit Syla

Ka ndërruar jetë në moshën 15-vjeçare futbollisti 2 Korrikut, Leonit Syla

Sport March 29, 2023 - 20:03

Ka ndërruar jetë në moshën 15-vjeçare futbollisti, Leonit Syla, që luante te 2 Korriku.

Lajmi është bërë i ditur nga klubin prishtinas, ku ka dërguar një telegram ngushëllimi për familjen Syla.

Më poshtë letra e plotë e 2 Korrikut dërguar familjes:

E nderuara familje Syla

Me pikëllim të madh morëm lajmin e kobshëm për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj e ish-futbollistit të shkollës tonë të futbollit, Leonit.

Fjalët e duhura është e vështirë për t’u gjetur tani, sepse largimi kaq i hershëm nga jeta i një fëmiu siç ishte Leoni, më moshën 15-vjeçare, është i rëndë për t’i bërë ballë, por ju lusim që t’i pranoni ngushëllimet tona të sinqerta për djaloshin e artë që sot shkoi në amshim.

Leoni ishte luftarak në fushën e futbollit e po ashtu edhe jashtë saj, sepse luftoi fortë më sëmundjen e rëndë që e kishte, por si një djalë trim e i patrembur me luftën e mosdorëzimin e tij ka treguar se sa shumë e donte jetën e futbollin.

Leoni vet si djalë i fortë që ishte, do të mbetet shembull i vërtetë për çdo shok e shoqe të rrethit të tij dhe jo vetëm; Leonin do ta kujtojmë me mall tërë jetën.

Këto momente janë jashtëzakonisht të rënda; të gjithë jemi me lotë në sy e dhimbje në zemër, por bashkë më Ju do të jemi përherë e nderuara familje e të ndjerit, të cilin do ta kujtojmë përherë me të gjitha ato kujtime të bukura e shpresëdhënëse që i ka lënë pas vetes.

Image