Çfarë mentaliteti nga Mbappe: Fjalimi i tij i parë si kapiten i Francës, në nivel tjetër

Çfarë mentaliteti nga Mbappe: Fjalimi i tij i parë si kapiten i Francës, në nivel tjetër

Sport March 27, 2023 - 10:12

Fjalimi i Kylian Mbappes në pjesën e parë në ndeshjen e tij të parë si kapiten i Francës është shfaqur përmes një video, pasi ylli i PSG-së u tha shokëve të tij ‘mos i lini të marrin frymë’ edhe pse tashmë ishte 3-0 kundër Holandës në pjesën e parë.

24-vjeçari u emërua si pasardhësi i Hugo Lloris si kapiten i ekipit kombëtar pasi portieri njoftoi vendimin e tij për t’u tërhequr nga ndeshjet ndërkombëtare me Francën, derisa sulmuesin shënoi dy gola kundër Tulipanëve për të festuar ndeshjen e tij të parë me shiritin e kapitenit.

Duke hyrë në dhomën e zhveshjes në pjesën e parë, Mbappe mbajti fjalimin e tij të parë në pjesën e parë të ekipit si kapiten.

“Bravo djema, bravo, bravo!”, dëgjohet duke thënë ai, siç zbulohet në një video të postuar nga Ekipi Francez në Tëitter. “Kjo është! Kështu filloni ndeshjet. Kështu duhet të fillojnë ndeshjet”.

“Nuk i lëmë të marrin frymë. Asgjë. Ka një pjesë të dytë. E njëjta gjë përsëri”.

“Ne nuk heqim dorë. Ne shkojmë. Kështu shkon djema!”, thotë mes të tjerash Mbappe.

Shokët e skuadrës së Mbappe u përgjigjën mirë, duke dëgjuar liderin e tyre pasi Jules Kounde, Kingsley Coman dhe Mike Maignan mund të shihen të gjithë në dhomën e zhveshjes duke dëgjuar kapitenin e tyre. /Telegrafi