Sevilla zyrtarizon trajnerin e ri

Sevilla zyrtarizon trajnerin e ri

Sport March 21, 2023 - 18:00
Lajmet e Fundit nga Sporti

Sevilla ka njoftuar zyrtarisht për emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.

Bëhet fjalë për spanjollin, Jose Luis Mendilibar.

Jose do të zëvendësoi Jorge Sampaolin.

Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja zyrtare e kklubit spanjoll përmes një komunikate.

“Sevilla FC dhe José Luis Mendilibar kanë arritur marrëveshje që trajneri bask të bëhet trajneri i ri i skuadrës së Nervionense. Ai nënshkruan deri më 30 qershor dhe këtë pasdite do të drejtojë seancën e tij të parë në José Ramón Cisneros Palacios Sports City”, thuhet në njoftimin e Sevillas. /Zeri.info