Mbyllet pjesa e parë e “El Clasicos”, ky është rezultati

Mbyllet pjesa e parë e “El Clasicos”, ky është rezultati

Sport March 19, 2023 - 21:50
Lajmet e fundit nga Sporti

Ka përfunduar pjesa e parë e “El Clasicos”, mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Skuadrat kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 1-1.

Reali fillimisht kaloi në epërsi me golin u nis nga Vinicius, mirëpo Araujo ishte qe e preku me kokë duke e dërguar në portë(autogol).

Kurse, golin e barazimit e realizoi Roberto krejt në fund të pjesës së parë./Zeri.info