S’ka fitues në derbin Gjilani - Llapi

S’ka fitues në derbin Gjilani - Llapi

Sport March 19, 2023 - 15:07
Lajmet e fundit nga Sporti

Ka përfunduar pa fitues derbi Gjilani – Llapi

Kryendeshja në mes Gjilani dhe Llapit u mbyll pa fitues, me rezultatin 2:2.

Golin e parë në këtë takim e shënuan gjilanasit.

Në minutën e 3’ shënoi lojtari i momentit për Gjilanin, Albert Dabiqaj.

Më pas i njëjti u detyrua të lë fushën me herët, për shkak të një lëndimi që pësoi.

Përveç Dabiqaj edhe Egzon Sinani lojtari tjetër i Gjilanit u largua nga lojë, si pasoj e lëndimit.

Megjithatë, gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë, pasi mysafirët arritën të barazojnë rezultatin.

Në minutën e 11’ ishte Fernandinho i cili çoi shifrat në 1:1.

Ndeshja vijoi me mundësi nga skuadrat, po pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë.

Në 45 minutat e dytë Gjilani arritën të rikthejnë epërsinë.

Në minutën e 61’ Shend Kelmendi realizoi dhe çoi rezultatin në 2:1.

Kur ndeshja po shkonte drejt fundit ishte Francisco Rivera ai që barazoi shifrat.

Pas këtij barazimi gjilanasit qëndrojnë në vendin e tretë me 40 pikë, kurse Llapi në pozitën e pestë me 33 gjithsej.