Formacionet zyrtare: Udinese - Milan

Formacionet zyrtare: Udinese - Milan

Sport March 18, 2023 - 19:53
Lajmet e fundit nga Sporti

Udinese dhe Milani kanë publikuar 11-shet startuese në prag të takimit të vlefshëm për javën e 27-të në Serie A.

Stadiumi “Dacia Arena” është arenë e përballjes që nis nga ora 21:00.

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq do të startojë nga minuta e parë për “Rossonerët” pas një kohe të gjatë.

“Kuqezinjtë” nga qyteti i modës kanë 48 pikë në pozitën e katërt. Udinese ka 35 pikë dhe zë vendin e 11-të.

Formacionet zyrtare:

Udinese: Silvestri, Becao, Perez, Bijol, Udogie, Samardziq, Ëalace, Pereyra, Ehizibue, Success, Beto.

Milan: Maignan, Kalulu, Thiaë, Tomori, Saelemaekers, Bennacer, Tonali, Ballo-Toure, Diaz, Leao, Ibrahimoviq.