Tottenhami ndalet me barazim në udhëtim te Southamptoni

Tottenhami ndalet me barazim në udhëtim te Southamptoni

Sport March 18, 2023 - 18:02
Lajmet e Fundit nga Sporti

Tottenham Hotpsuri nuk ka mundur të marrë më shumë se një pike në udhëtim te Southamptoni në kuadër të xhiros së 28-të në Premierligë.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “St Mary’s” përfundoi me rezultat 3-3.

Golat për “Spurs” i realizuan Porro, Harry Kane dhe Perisiq, ndërsa për Southamptonin realizuan Adama, Walcott dhe Ward-Prowse.

Me këtë barazim, Tottenhami e sheh vetën në pozitën e katër me 49 pikë, kurse Southamptoni mbetet i fundit në tabelë me 23 sosh. /Zeri.info