Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina dhe Malisheva - Drita

Formacionet zyrtare: Drenica - Prishtina dhe Malisheva - Drita

Sport March 18, 2023 - 12:23
Lajmet e fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet për dy ndeshjet e javës së 26-të në Superligën e Kosovës.

Drenica pret në shtëpi ekipin e Debatik Currit, Prishtinën, ndeshje kjo që nis nga ora 13:00 dhe tashmë dy trajnerët kanë zbuluar 11-shën startuese.

Drenica: Gjoka; Lushtaku, Kuka, Thaqi, Dervishaj, Lopez, Kastrati, Veliqi, Koxy, Zeka, Olayemi.

Prishtina: Nika; Mici (c), Pllana, Hamiti, Useini, Pefqeli, Gashi, Hyseni, Kryeziu, Krasniqi dhe Uka

Në anan tjetër, Malisheva e pret liderin e Superligës, Dritën – edhe kjo ndeshje zhvillohet në të njëjtin orar.

Malisheva: Gashi; Pira, Bihorac, Kryeziu (c), Veliu, Vitija, Maliqi, Mustafa, Sobowale, Hajdari dhe Tolaj

Drita: Maloku; Krasniqi, Limani (c), Vitija, Blakçori, Namani, Baftiu, Jashari, Selmani, Ajzeraj dhe Tahiri.