Çerekfinalistët e Ligës së Kampionëve: kryendeshjet Real Madrid – Chelsea e Man City – Bayern Munich

Çerekfinalistët e Ligës së Kampionëve: kryendeshjet Real Madrid – Chelsea e Man City – Bayern Munich

Sport March 17, 2023 - 12:20
Lajmet e fundit nga Sporti

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Shorti u hodh në selinë e UEFA-s, në Nyon të Zvicrës.

Skuadrat tashmë kanë mësuar edhe kundërshtarët e tyre, që do të përballen në këtë fazë.

Çiftet e plota:

Real Madrid – Chelsea

Benfica - Inter

Man City – Bayern Munich

Milan – Napoli

Në gjysmëfinale do të takohen fituesi i ndeshjes Milan – Napoli me fituesin e ndeshjes Benfica – Inter.

Dhe fituesi i sfidës Real Madrid – Chelsea me fituesin e ndeshjes Man City – Bayern Munich.

Në cilat data do të luhen çerekfinalet dhe gjysmëfinalet?

Ndeshja e parë çerekfinale do të zhvillohet më 11/12 prill, ndërsa ndeshja e kthimit një javë më vonë, më 18/19 prill.

Ndeshja e parë gjysmëfinale do të luhet më 9/10 maj dhe ndeshja e dytë më 16/17 maj.

Finalja

Finalja e Ligës së Kampionëve 2022-23 do të mbahet në stadiumin “Olimpik Ataturk” në Stamboll, më 10 qershor 2023. /Zeri.info