Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi kundër Bjellorusisë

Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi kundër Bjellorusisë

Sport March 16, 2023 - 14:18

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet parakualifikuese për Kampionatin Evropian.

Zvicra ndodhet në Grupin I së bashku me Kosovë, Izraelin, Rumaninë, Andorrën dhe Bjellorusinë.

Në muajin mars zhvillohen dy ndeshje në kuadër të fazës parakualifikuese për në Euro 2024.

Zvicra zhvillon ndeshjen ndaj Bjellorusisë më 25 mars dhe ndaj Izraelit më 28 mars.

Kombëtarja zvicerane ndeshjen ndaj Bjellorusisë e zhvillon në Novi Pazar të Serbisë, andaj Graniti dhe Shaqiri me shokë mund të festojnë me shqiponjë në mesin e serbëve.

Shaqiri e Xhaka janë të urryer nga serbët, të cilët i mposhtën në dy Botërorët e fundit, në Rusi dhe në Katar.

Më poshtë, lista e plotë: