Formacionet zyrtare të derbit katalunas: Girona – Barcelona

Formacionet zyrtare të derbit katalunas: Girona – Barcelona

Sport January 28, 2023 - 15:10
Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit katalunas mes Gironës dhe Barcelonës, në xhiron e 19-të në La Liga.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Estadio Municipal de Montilivi në qytetin e Gironas.

Barcelona është lidere në tabelë me 44 pikë, kurse Girona renditet e 12-ta me 21 sosh.

Tashmë janë publikuar edhe 11-shet startuese. /Zeri.info

Girona:

Barcelona: