Martinelli ka arritur marrëveshje të re afatgjatë me Arsenalin

Martinelli ka arritur marrëveshje të re afatgjatë me Arsenalin

Sport January 28, 2023 - 13:18
Lajmet e Fundit nga Sporti

Gabriel Martinelli ka rënë dakord për një kontratë të re afatgjatë me Arsenalin.

Topçinjtë kanë qenë në bisedime të zgjatura për kontratën me sulmuesin brazilian, i cili gjithmonë ka deklaruar publikisht dëshirën e tij për të qëndruar në veri të Londrës.

“Goal” mund të konfirmojë se ato bisedime tani kanë arritur në një përfundim të suksesshëm, me një marrëveshje tani të rënë dakord.

Kontrata e re e Martinellit kuptohet të jetë një marrëveshje katërvjeçare e gjysmë, e cila do ta zgjasë atë deri në vitin 2027.

Ende nuk është nënshkruar, por marrëveshja tani është duke u finalizuar, me një njoftim zyrtar që pritet në të ardhmen e afërt.

Arsenali tani do ta kthejë vëmendjen në përpjekjen për të siguruar të ardhmen afatgjatë të Bukayo Sakas dhe William Salibas.

Bisedimet me dyshen janë duke u zhvilluar së bashku me negociatat me Martinellin dhe Arsenali është i prirur që të dyja marrëveshjet të finalizohen sa më shpejt që të jetë e mundur. /Zeri.info