Ibrahimoviq: Argjentina me sjelljen e keqe s’do të fitojë asgjë tjetër

Ibrahimoviq: Argjentina me sjelljen e keqe s’do të fitojë asgjë tjetër

Sport January 25, 2023 - 14:37
Lajmet e fundit nga Sporti

Zlatan Ibrahimoviq nuk ishte i impresionuar me sjelljen e Argjentinës në Kupën e Botës 2022 dhe nuk mendon se ata do të shijojnë më shumë sukses.

Ibrahimoviqi ka dhënë vendimin e tij për Argjentinën, pasi pa “La Albiceleste”-n të fitojë Kupën e Botës së tretë në Katar me një fitore përfundimtare ndaj Francës në dhjetor.

Sulmuesi i Milanit pranoi se kontributi i kapitenit Messi nuk do të harrohet, por nuk ishte shumë i impresionuar me pjesën tjetër të ekipit.

“Messi konsiderohet lojtari më i mirë në histori, isha i sigurt se do të fitonte. Ajo që do të ndodhë është që [Kylian] Mbappe do të vazhdojë të fitojë një Kupë Bote”, tha Ibrahimoviqi në një intervistë me France Inter.

“Unë nuk jam i shqetësuar për të. Unë jam i shqetësuar për të tjerët në Argjentinë, sepse ata nuk do të fitojnë asgjë më shumë. Messi ka fituar gjithçka dhe ai do të mbahet mend, por pjesa tjetër që u soll keq, ne nuk mund ta respektojmë atë. Kjo vjen nga unë, duke folur si një lojtar i lartë profesionist, kjo është një shenjë se do të fitosh një herë, por nuk do të fitosh më. Nuk fiton kështu”.

FIFA nisi një hetim për sjelljen e Argjentinës në finalen kundër Francës pas fitores.

Portieri Emiliano Martinez bëri një gjest të turpshëm pasi mori trofeun e Dorezave të Artë për portierin më të mirë, ndërsa ai dhe disa nga anëtarët e tjerë të ekipit u dëgjuan duke u tallur me sulmuesin francez Mbappe gjatë festimeve të tyre. /Zeri.info