Prishtina e huazon mbrojtësin e talentuar te skuadra e Ligës së Parë

Prishtina e huazon mbrojtësin e talentuar te skuadra e Ligës së Parë

Sport January 24, 2023 - 23:18
Lajmet e fundit nga Sporti

Prishtina dhe Fushë Kosova kanë arritur marrëveshje për huazimin e mbrojtësit, Ardit Ajdini.

Lajmi u konfirmua nga klubi Fushë Kosova nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Ajdini që është produkt i KF 2Korrrikut, ka qenë pjesë i Kosovës U17, U19 dhe U21
Postimi i plotë:

Mirësevjen Ardi Ajdini!

KF Fushe Kosova dhe FC Prishtina kanë arritur marrëveshje per huazimim e qendër mbrojtesit Ajdini. 

20-vjeçari ne edicionin (2020/21) ka luajtur edhe tek Besa e Pejës në Superligën e Kosovës teksa është paraqitur në 30 ndeshje, dhe ka realizuar një gol. 

Ajdini që është produkt i KF 2 Korrikut ka qenë pjesë e Kosovës U-17, U-19 dhe U-21. 

Ardit i urojm mirëseardhje në familjen bardh e kalter. /Zeri.info

Image