Peja e regjistron fitoren e tretë radhazi në Ligën Ballkanike

Peja e regjistron fitoren e tretë radhazi në Ligën Ballkanike

Sport November 30, 2022 - 23:41
Lajmet e Fundit nga Sporti

Peja ka shënuar fitore kundër Milenijumit në Ligën Ballkanike.

Pejanët fituan në Podgoricë me rezultatin 76:89.

Brad Waldow me 22 pikë dhe Rodney Purvis me 21 sosh, ishin dy basketbollistët më të dalluar në fitoren e “Verdhezinjve”.

Peja tani ka tri fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën Ballkanike.