Formacionet zyrtare: Benfica – PSG dhe Juventus – Maccabi Haifa

Formacionet zyrtare: Benfica – PSG dhe Juventus – Maccabi Haifa

Sport October 05, 2022 - 19:55
Lajmet e fundit nga Sporti

Dy përballjet tjera interesante do të zhvillohen edhe në Portugali e Itali në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Kampionëve.

Benfica dhe Paris Saint-Germaini, dy ekipet që kanë regjistruar nga dy fitore në Grupin H do të përballen sonte në Lisbon.

Formacionet zyrtare:

Benfica: Vlachodimos, Grimaldo, Bah, Neres, Fernandez, Mario, Silva, Otamendi, Florentino, Antonio Silva, Gancalo Ramos.

PSG: Donnarumma, Hakimi, Ramos, Marquinhos, Verratti, Mbappe, Neymar, Danilo, Vitinha, Nuno Mendes, Messi.

Në po të njëjtin grup, Juventusi para shikuesve të vet në Torino luan me Maccabi Haifan.

“Zonja e Vjetër” që është pa pikë pas dy xhirove në grup, synojnë fitoren e parë në mënyrë që t’i mbajnë gjallë shpresat pë kalim në fazën “nokaut”.

Ekipi izraelit, Maccabi Haifa poashtu nuk ka grumbulluar asnjë pikë dhe ka udhëtuar në Itali për rezultat pozitiv.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny, De Sciglio, Bremer, Danilo, McKennie, Vlahoviq, Cuadrado, Kostiq, Di Maria, Rabiot, Paredes.

Maccabi Haifa: Cohen, Sundgren, Goldberg, Mohamed, Pierrot, Chery, Tchibota, Abu Fani, Batubinsika, Cornud, Seck.

Dy ballafaqimet e lartpërmendura nisin nga ora 21:00.