Formacionet zyrtare: Real Madrid – Shakhtar Donetsk

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Shakhtar Donetsk

Sport October 05, 2022 - 19:49
Lajmet e fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Real Madridit dhe Shakhtar Donetskut.

Stadiumi “Santiago Bernabeu” është vendtakim i kësaj sfide që i takon Grupit F në Ligën e Kampionëve.

14 herë kampionët e Evropës, Real Madridi konsiderohet favorit në këtë sfidë. “Mbretërit” kanë gjashtë pikë dhe kryesojnë grupin. Ukrainasit kanë katër pikë dhe janë në vendin e dytë.

Me një fitore eventuale, të besuarit e trajnerit Carlo Ancelotti do të jenë me një këmbë në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja në kryeqytetin spanjoll nis nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Valverde, Tchoumeni, Vinicius Jr, Rodrygo, Mendy.

Shakhtar Donetsk: Pas pak…