Trajner i muajit shtator në Premierligë, Erik Ten Hag

Trajner i muajit shtator në Premierligë, Erik Ten Hag

Sport September 30, 2022 - 13:20
Lajmet e fundit nga Sporti

Erik Ten Hag është zgjedhur trajneri i muajit në Premierligë.

Holandezi arriti t’i regjistrojë dy fitore (ndaj Arsenalit dhe Leicester Cityt), me ç’rast ekipi i tij shënoi katër gola dhe pësoi vetëm një.

Skuadra e tij aktualisht gjendet në vendin e pestë, me gjashtë pikë më pak se Arsenali lider, por këta të fundit e kanë një lojë më shumë të luajtur.