Zyrtare: Ballkani transferon sulmuesin malazez, Dejan Zarubica

Zyrtare: Ballkani transferon sulmuesin malazez, Dejan Zarubica

Sport August 16, 2022 - 18:31
Lajmet e Fundit nga Sporti

Ballkani ka njoftuar për transferimin e radhës malazezin, Dejan Zarubica, percjell Zeri.info.

Klubi nga suhareka përforcimin e radhës e bëri të ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Së fundmi, Zarubica ishte pjesë e skuadrës shqiptare të Laçit.

Sulmuesi nga Mali i Zi ka firmosur kontratë me kampionët e Kosovës deri në verën e vitit 2024.

Njoftimi i plotë nga FC Ballkani:

Mirë se vjen ë ë

ë Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi anësor ë ë është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë.

Sulmuesi nga Mali i Zi ka firmosur kontratën me skuadrën tonë deri në verën e vitit 2024 duke u bërë në këtë mënyrë përforcimi më i ri i skuadrës sonë.

ë Në të shkuarën, ë ka luajtur me ekipe si ë ë, ë ë , ë ë si dhe së fundmi ishte pjesë e ë ëçë.

Vlen të ceket se në edicionin e kaluar ka luajtur 31ndeshje , ku ka shënuar 9 gola dhe 5 asistime.

ë Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje sulmuesit dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë.

ë Na priftë e mbara Suharekë. /Zeri.info