Ferdinand: Man Utd s’mund ta lërë Ronaldon të shkojë

Ferdinand: Man Utd s’mund ta lërë Ronaldon të shkojë

Sport August 05, 2022 - 15:12
Lajmet e fundit nga sporti

Rio Ferdinand i ka kërkuar ish-klubit të tij Manchester Unitedit që të mos e lejojë Cristiano Ronaldon të largohet në afatin kalimtar të verës, pasi ai beson se klubit i mungojnë golashënuesit e duhur në mungesë të yllit portugez.

“Goal” kishte konfirmuar në fillim të korrikut se Ronaldo kishte informuar bordin për dëshirën e tij për t'u larguar nga klubi në mënyrë që të vazhdojë të luajë futboll në Champions League.

Chelsea, Paris Saint-Germaini dhe Bayern Munichu që atëherë janë lidhur me pesë herë fituesin e Topit të Artë, por e ardhmja e tij mbetet shumë e paqartë në ndeshjen hapëse të Premier Ligës për sezonin e ri të “Djajve të Kuq” kundër Brightonit të dielën.

Legjenda e “Djajve të Kuq” tha për “williamhill.com” se ai është plotësisht kundër largimit të Ronaldos nga “Old Trafford” këtë verë.

Ai tha: "Njerëzit thonë se duhet ta lini Ronaldon të shkojë. Epo, merrni dikë që mund të shënojë 25 gola i pari.

“Darwin Nunez ka ikur, Erling Haaland ka ikur dhe Robert Lewandowski ka ikur. Ata ishin tre lojtarët që ju po mendonit, 'këta janë të vetmit për të cilët do të shkonit dhe do të hynin menjëherë në ekipin e Manchester United”. Ata janë larguar.

"Pra, Manchester United nuk mund ta lërë Ronaldon të shkojë, ata nuk munden. Edhe nëse ai lutet të shkojë, ata thjesht nuk mund ta lënë atë të shkojë. Nuk është gjëja e duhur për të bërë, nuk mendoj”.

Ferdinand shtoi: “Ju po luani me Anthony Martial, i cili nuk ka qenë kurrë mjaftueshëm konsistent për Manchester United, të cilin ata do ta kishin lënë të ikte për kikirikë sezonin e kaluar nëse do të mund të kishin nëse do të kishte ndonjë lojtar. Ai shkoi në Sevilla dhe nuk e bëri.

"Marcus Rashford nuk ka luajtur siç duhet për ndoshta 18 muaj, ndoshta më gjatë. Jadon Sancho sezonin e kaluar nuk arriti lartësitë që priste Unitedi, Anthony Elanga është një fëmijë i ri.

“Pra, ju po e shikoni dhe po mendoni: ‘Ku mund t’i varim kapelen tonë dhe të themi po, ai do të tërheqë të tjerët?’. Bruno Fernandes ndoshta, por ai nuk është sulmues.

“Është shumë e lehtë për të gjithë të thonë, ‘duhet të heqësh qafe Ronaldon, është një cirk rreth tij, ai po sjell shumë vëmendje”. Ai mund të sjellë pak më shumë vëmendje nga sa dëshiron klubi, por ai garanton gola çdo sezon”, përfundoi ai. /Zeri.info