Sassuolo – Milan dhe Inter - Sampdoria, formacionet zyrtare

Sassuolo – Milan dhe Inter - Sampdoria, formacionet zyrtare

Sport May 22, 2022 - 17:13
Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjeve Inter – Sampdoria dhe Sassuolo – Milan, në ndeshjen e fundit për këtë sezon në Seria A, shkruan Zeri.info.

Interi është i dyti me 81 pikë dhe synon fitoren dhe me një dështim eventual të Milanit sigurojnë titullin, kurse Sampdoria do të mundohen të shkaktojë befasinë.

Në anën tjetër, Milani ka njërën dorë në titull dhe vetëm një barazim ia siguron atyre titullin kampion në Seria A për këtë sezon, ndërsa Sassuolo do të mundohet të shkaktojë befasi si vendas.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 18:00, teksa tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Inter:

Sampdoria:

Dhe
Sassuolo:

Milan:

/Zeri.info