Vushtrria e fiton ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë pas penalltive

Vushtrria e fiton ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë pas penalltive

Sport May 21, 2022 - 18:11
Lajmet e Fundit nga Sporti

Skuadra e Vushtrrisë e ka fituar ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë. Vushtrriasit triumfuan tek pas ekzekutimit të penalltive, pasi 120 minutat përfunduan baraz, 1:1.

Ndeshja e zhvilluar në Klinë nisi me golin e hershëm të Lirise.

Vushtrriasit arritën ta barazonin rezultatin dhe kështu ndeshja shkoi në vazhdime.

Aty, nuk pati gola të shënuar dhe ndeshja u desh të përcaktohej nga penalltitë.

Vushtrria realizoi të pesë penalltitë, kurse Liria humbi një, për t’u eliminuar.

Vushtrria tani do të takohet me skuadrën që përfundon si e teta në tabelën e Superligës së Kosovës.

Pas kësaj ndeshje do të mësohet edhe përfundimisht skuadra pjesëmarrëse për sezonin e ardhshëm në kategorinë e parë të futbollit tonë.

Kujtojmë se Liria e mbylli sezonin në pozitën e dytë në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Vushtrria u rendit e dyta në Grupin B.