Finalen e madhe për medaljen e artë të Distria Krasniqit mund ta shikoni “LIVE” në këtë link

Finalen e madhe për medaljen e artë të Distria Krasniqit mund ta shikoni “LIVE” në këtë link

Sport January 28, 2022 - 16:27
Lajmet e Fundit nga Sporti

Xhudistja shqiptare nga Peja, Distria Krasniqi, është shumë pranë fitimit të medaljes së artë në “Grand Prixin” e Portugalisë, i cili po zhvillohet sot. Krasniqi në finale do të përballet me xhudisten kroate, Ana Viktorija Puljiz, në kategorinë -52 kilogramë.

Luftën e kampiones olimpike mund ta shikoni direkt në ueb-sajtin e Federatës Botërore të Xhudos, duke klikuar KËTU.

https://live.ijf.org/account?backTo=https%3A%2F%2Flive.ijf.org%2Fgp_por2022%2Fcontest_order

Image

Blloku i finaleve do të nis nga ora 18:00.

Krasniqi është kampione olimpike dhe renditet e para në ranglistën botërore të xhudo