Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
ZYRTARE: Futbollisti i Real Madridit infektohet me COVID-19

ZYRTARE: Futbollisti i Real Madridit infektohet me COVID-19

Sport April 21, 2021 - 17:40
DETAJET

Mesfushori i Real Madrid, Fede Valverde, është infektuar me virusin COVID-19.

Problemet me lëndime e mungesa nuk priten të ndalen, kjo pasi tani edhe Valverde pritet të mungojë për 2 javë të tjera, raporton faqja zyrtare e klubit.

Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Ferland Mendy dhe Eden Hazard janë lojtarët që mungojnë për ndeshjen e ardhshme të ‘Los Blancos’.

Valverde pritet të humbasë ndeshjet ndaj Cadiz, Betis, ndoshta Osasuna dhe gjysmëfinalen e Ligës së Kampioënve ndaj Chelsea.

Real Madrid luan sot ndaj Cadizit me filim nga ora 22:00. /Zeri.info