Infektuar: 18910
Shëruar: 15367
Vdekur: 674
Mërgim Mavraj humbi ndjenjat në fushë, futbollistët ishin shokuar nga lëndimi i mbrojtësit shqiptar

Mërgim Mavraj humbi ndjenjat në fushë, futbollistët ishin shokuar nga lëndimi i mbrojtësit shqiptar

Sport September 26, 2020 - 09:19

Mërgim Mavraj ka pësuar një lëndim të rëndë në kokë me skuadrën e Greuther Furthit.

Në ndeshjen mes Aue dhe Greuther Furthit në Bundesliga 2, Mavraj nuk kishte aspak fat, shkruan "Zeri.info".

Ndeshja u mbyll baras 1:1, kurse Mavraj e pësoi keq.

Image

Si pasojë e lëndimit, Mavraj u detyrua të largohet nga fusha në minutën e 21-të.

Futbollistët tjerë në fushë mbetën të shokuar nga lëndimi i mbrojtësit shqiptar. /Zeri.info

Image

Image

Image