Infektuar: 15574
Shëruar: 13492
Vdekur: 625
Pas këtyre fotografive, Ronaldo dhe Messi mund të jenë vetëm “udhëtues në kohë”

Pas këtyre fotografive, Ronaldo dhe Messi mund të jenë vetëm “udhëtues në kohë”

Sport July 12, 2020 - 13:54
Lajmet e fundit nga sporti

Aftësitë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos në fushë janë të pafundme, por a është edhe udhëtimi në kohë pjesë e aftësive të tyre të jashtëzakonshme?

Kjo pyetje bëhet pas disa fotove të dala që i përkasin shekullit të kaluar, shkruan “Sport Bible”.

Messi ngjan shumë me Javier Clementen, një ish-futbollist spanjoll që kishte luajtur për Athletic Bilbaon dhe kishte fituar dy La Liga.

Por, kjo nuk është e gjitha, derisa Ronaldo ka ngjashmëri me ish-futbollistin serb, Dragoslav Sekularac, i cili kishte shënuar mbi 100 gola me Partizanin e Beogradit./Zëri

Image
Image
Image
Image