Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
59 milionë euro fitoi mbrëmë, por kjo është shuma totale që mund të fitojë Anthony Joshua pas triumfit të djeshëm

59 milionë euro fitoi mbrëmë, por kjo është shuma totale që mund të fitojë Anthony Joshua pas triumfit të djeshëm

Sport December 08, 2019 - 18:09
Detajet

Me rastin e triumfit kundër Andy Ruiz, përfitimet financiare të Anthony Joshuat mbrëmë ishin të jashtëzakonshme.

Për fitoren në revanshin me Andy Ruiz, Joshua fitoi rreth 59 milionë euro, shkruan Zëri.info.

Megjithatë, fitimet e Joshuat mund të rriten deri në 118 milionë euro.

E gjithë kjo për shkak të marketingut dhe të drejtave televizive.

Siç raporton 'talkSPORT', Joshua paguhet shtrenjtë nga marketingu dhe kjo përballje mund të jetë ndër më të paguarat e historisë së boksit.

Ndryshe, rekordin aktual për të ardhurat më të larta i ka përballja mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor, ku i pari kishte fituar 250 milionë euro./Zëri.info