Incident i pazakontë para ndeshjes Shqipëri - Francë, tifozët u bën 'qullë' nga sistemi i ujitjes

Incident i pazakontë para ndeshjes Shqipëri - Francë, tifozët u bën 'qullë' nga sistemi i ujitjes

Sport nëntor 17, 2019 - 21:13
Detajet

Ka nisur ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës në kuadër të grupit H për eliminatoret e 'Euro 2020'.

Por, para ndeshjes, ka ndodhur një incident pazakontë, shkruan Zëri.info.

Për shkak të sistemit të ujitjes në stadiumin 'Air Albania', shumë tifozë shqiptarë janë detyruar të vrapojnë larg shkallëve të stadiumit.

Sistemi gabimisht është kthyer drejt tribunave, duke lagur tifozët që po qëndronin aty.

Për më shumë, ju ftojmë që t'i shikoni pamjet e mëposhtme./Zëri.info