Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Turpi serb nuk ka fund: Yllin shqiptar Granit Xhakën e ofendojnë keq

Turpi serb nuk ka fund: Yllin shqiptar Granit Xhakën e ofendojnë keq

Sport November 08, 2019 - 22:21
Detajet

Se urrejtja serbe nuk ka fund tashmë është shumë e qartë. Pasi trajneri Unai Emery tregoi se Xhaka ka kërkuar që të mos luaj në ndeshjen e radhës që Arsenal e luan ndaj Leicester, mediet serbe kanë shpërthyer, shkruan Zëri.info.

Gazeta serbe informeri, yllin shqiptar e ka etiketuar si “siptarska kukavica” që i bie “shqiptari qyqar”, pasi ai kërkoi të mos luajë në ndeshjen e radhës.

Sipas shtypit serb, Xhaka po ka frikë të ballafaqohet me tifozët e tij pas atij incidenti në sfidën ndaj Crystal Palace dhe për këtë nuk po luan.

Serbëve nuk u pengon aspak kjo por ata urrejtjen e kanë që nga koha kur Xhaka I shënoi Serbisë në kampionatin botëror e te cilin e festoi me shqiponjë, gjë e cila ende iu dhembë dhe nuk e harrojnë dot.

Image