Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Paraqitje fenomenale e sulmuesit nga Kosova, dhuron dy asistime dhe shënon një gol

Paraqitje fenomenale e sulmuesit nga Kosova, dhuron dy asistime dhe shënon një gol

Sport September 15, 2019 - 17:07
Detajet

Mërgim Berisha ka zhvilluar sot një paraqitje fenomenale për Altach në kuadër të kampionatit elitar në Austri.

Futbollisti nga Kosova ka shkëlqyer në fitoren e thellë 6:0 kundër St Polten, shkruan Zëri.info.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar një gol ka pika e bardhë si dhe ka dhuruar dy asistime për bashkëlojtarët e tij në ndeshjen e sotme.

Fillimisht, Berisha asistoi te goli i Schreiner në minutën e 33-të, ndërsa më pas asistoi te goli i Jamnig në minutën e 61-të.

Dhe në fund, arriti të shënojë golin e merituar nga pika e bardhë në minutën e 76-të ndeshjes.

Ndryshe, 21-vjeçari në këtë edicion ka zhvilluar gjashtë ndeshje në Bundesligën austriake, derisa ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar dy asistime./Zëri.info