Lajmi i fundit: Philippe Coutinho largohet nga Barcelona, transferohet te gjiganti tjetër evropian

Lajmi i fundit: Philippe Coutinho largohet nga Barcelona, transferohet te gjiganti tjetër evropian

Sport August 18, 2019 - 13:33
Detajet

Drejtori Sportiv i Kampionit gjerman Bayern Munich, Hasan Salihamidëië ka konfirmuar se klubi i tij dhe FC Barcelona kanë arritur një marrëveshje mbi një marrëveshje kredie një vjeçare për sulmuesin e mesfushorit Philippe Coutinho.

Salihamidzic, ndërsa bisedoi me ZDF, e konfirmoi zhvillimin të shtunën në mbrëmje duke thënë:

“Unë mund të konfirmoj që Karl-Heinz Rummenigge dhe unë kam qenë në Barcelona dhe ne kemi arritur një marrëveshje me klubin, lojtarin dhe agjentin. Ne jemi shumë të lumtur që e sollën këtë lojtar te Bayern”.

Coutinho do të bashkohet me gjigantët gjermanë në një marrëveshje kredie për një vit, me një mundësi për ta bërë këtë veprim të përhershëm të vijë në fund të sezonit.

Ndërkombëtarja braziliane ka pasur një kohë të vështirë që nga koha kur u bashkua me gjigandët Katalanas në afatin kalimtar të janarit të vitit 2018 dhe është lidhur me një largim nga Spanja në dritaren e transferimit në vazhdim, veçanërisht pas ardhjes së Antoine Griezmann nga rivalët e ligës Atletico Madrid.

Më herët në dritaren e transferimit, Coutinho u ofrua nga Barcelona edhe në klubet e Premier League, Arsenal dhe Tottenham Hotspur.

Image